Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodonín stacionář

 

Náš Romča a škola.

Vlaštovka je dětský rehabilitační stacionář v Hodoníně, kam Romča jezdí dvakrát týdně. Jezdí si pro něj ráno svozem a odpoledne mi ho zase přivezou zpět domů.

 

 stacionar1.jpg

Svoz dětí - odjezd Vlaštovky ze stacionáře.

08-1-w-b-001---odjezd-vlastovky-ze-stacionare---17.9.2008.jpg

 

V den kdy jede Romča do školy se moc těší a nedočkavě čeká, až přijede Vlaštovka. Má tam komplexní péčí, která mu velmi prospívá.Jezdí na různé společenské a rehabilitační aktivity, (hipoterapie v JK Nesyt, návštěvy solné jeskyně a psychorelaxační místnosti, výstavy, výlety do ZOO apod.).Pořádají besídky, kde mají děti své vystoupení. Na vysvědčení Romča nedostává klasické známky, ale v podobě slovního vyhodnocení, kde je popsáno, jak celkově školu zvládá, v čem se zlepšíl, snaživost, spolupráce...atd. Jsem moc ráda, že se Romča do školy těší a je tam rád....Děkuji za všechno paní učitelkám a všem ostatním.  

 

nepojmenovany-47.jpg

nepojmenovany-46.jpg  

nepojmenovany-44.jpg 

nepojmenovany-41.jpg 

nepojmenovany-43.jpg  

nepojmenovany-39.jpg

nepojmenovany-38.jpg

nepojmenovany-36.jpg

nepojmenovany-34.jpg 

nepojmenovany-33.jpg

nepojmenovany-31.jpg 

ERGOTERAPIE
Ergoterapie je cvičení určitých svalových skupin pomocí hravého výkonu. Snahou ergoterapie je zlepšení narušených funkcí. Formou hry rozvíjí u dětí hrubou a jemnou motoriku, pohybovou koordinaci, vizuomotorickou koordinaci, manipulační dovednosti a sebeobslužné činnosti (oblékání, obouvání, samostatné zvládání osobní hygieny, dovednost samy se najíst, úklid hraček...).

nepojmenovany-30.jpg

nepojmenovany-29.jpg

VODOLÉČBA – perličková koupel
Dětský rehabilitační stacionář Vlaštovka je vybaven vanou, ve které probíhá vodoléčba - perličková koupel. Ta je vhodným prostředkem pro relaxaci, uvolnění svalů se zvýšeným tonem, nebo v opačném případě působí jako stimulace u hypotonických dětí.Díky perličkové koupeli dochází u dětí k navození příjemného pocitu. 

nepojmenovany-27.jpg

nepojmenovany-25.jpg

nepojmenovany-24.jpg 

nepojmenovany-5.jpg

nepojmenovany-6.jpg

nepojmenovany-9.jpg

nepojmenovany-10.jpg

nepojmenovany-7.jpg

3.jpg

 CANISTERAPIE
Canisterapie je označení způsobu terapie, při které se využívá působení psa na zdraví člověka. Vztah člověka a zvířete dokáže vyvolat pozitivní sociální, emocionální a léčebný efekt, čímž může dopomoci ke zlepšení nejen zdravotního stavu. 

nepojmenovany-19.jpg

nepojmenovany-17.jpg

nepojmenovany-22.jpg

2.jpg

Tak slavil Románek 10. narozeniny na Stacionáři.nepojmenovany-2.jpg 

nepojmenovany-50.jpg

PSYCHORELAXAČNÍ MÍSTNOST
Speciální psychorelaxační místnost využívající metodu snoezelen.
Místnost pro snoezelen je speciálně upravená, opticky i akusticky izolována. Jejím základem je vodní lůžko vyhřáté na teplotu asi 35 stupňů Celsia, které má vzbuzovat dojem plodové vody. Součástí místnosti jsou i speciální světla, zrcadla, využívá se hudba, působení barev, vůní, chutí a dalších pomůcek, které slouží k bazální stimulaci somatické, akustické, vizuální a vibrační. Výsledkem je navázání nových silných vazeb, které naplňují srdce a hladí duši.

 

 

                                            

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood compressing: What is normal

(AHagtaivyinind, 9. 10. 2018 6:08)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-de-cialis-en-belgique/